מידע לגבי שימוש בתמונות

איזה גודל של תמונות ניתן להעלות?

מומלץ להעלות תמונות באיכות הגבוהה ביותר, כלומר תמונות גדולות וברזולוציה גבוהה. הקבצים מוקטנים באופן אוטומטי על מנת לאפשר התאמה וטעינה מהירה במסכים של מכשירים ניידים. למרות זאת, על מנת לאפשר תצוגה איכותית במסכים גדולים יש להעלות תמונות ברזולוציה הגבוהה ביותר.

במקרה של תמונות נוף יש להשתמש בתמונות אופקיות בפרופורציה של 16:9 (תמונות אנכיות יחתכו).

תמונות ברזולוציה של 3600x2800 פיקסלים נחשבות לבעלות איכות טובה (איכות תמונה אותה ניתן להפיק עם מצלמה של 8 מגה-פיקסל). רזולוצית תמונה כזו חשובה במיוחד לתמונות שמופיעות בגודל מלא בגלריה ולקבצי הדפסה בפורמט PDF.

תמונות רחבות במיוחד יזוהו באופן אוטומטי בתור תמונות פנורמה.

פורמט הקובץ המתאים להעלאת תמונה הינו JPEG באיכות גבוהה (80-100%).

תמונות בפלטפורמת Outdooractive

תמונות המועלות לפלטפורמת Outdooractive עשויות להופיע ולהיות בשימוש גם באתרים אחרים, אפליקציות ומוצרי דפוס. ניתן לקבל מידע ומבט כולל על הערוצים השונים של פלטפורמת Outdooractive.

בנוגע לתנאי הפרסום של התמונות יש לעיין בדף התנאים והתניות.

על מה עליי לשים לב בעת העלאה של תמונות שבבעלותי?

במידה והתמונות שהעלת הינן בבעלותך אין לך צורך לשים לב להנחיות מיוחדות.

על מה עליי לשים לב בעת העלאה של תמונות של צלם אחר?

טרם העלאת התמונות על הצלם/ת להסכים על שימוש בתמונות בכל ערוצי הפלטפורה של  Outdooractive. חובה לציין את שמו של הצלם/ת בשדה ״מחבר/ת״, זאת במידה והבעלים לא ויתר על ציון השם או אפילו הביע איסור פרסום מפורש.

 

 

על מה עליי לשים לב בעת העלאה של תמונות ממקורות שיתוף תמונות?

השימוש בתמונות המגיעות מאוספי תמונות חינמים כמו למשל אתר commons.wikimedia.org הינו מותר, זאת כל עוד הם עומדים בתנאי רישיון המותיר שיתוף שלהן.

במידת האפשר יש לציין את שם הצלם/ת ואת הרישיון ביחד עם פרסום התמונה.

כללים נוספים

במידה וברצונך להעלות תמונות בהן נראים אנשים בצורה ברורה יש לוודא שהן לא עוברות על הזכות לפרטיות של המצולמים בה. לפי חוק, הפצת תמונות של אנשים אחרים ברבים מותרת אך ורק בהסכמתם לכך.

במקרים בודדים יתכן שהפרסום של של פריטים מסוימים בתמונות פוגע בזכויות יוצרים. כך למשל פרסום של פריטים פרטיים או פרסום של פריטים ממדינות בהם חלים חוקי זכויות אחרים המגינים על פריטים, כמו למשל מגדל אייפל בלילה.